Oznanila 9. december 2018

sv. LUCIJA, devica in mučenka;

sv. JANEZ OD KRIŽA, duhovnik in cerkveni učitelj;

bl. Antonija Fabijan, Krizina Bojanc in druge Drinske mučenke;

sv. ADELAJDA (Adela), Kraljica.

DANES TEDEN: 3. ADVENTNA NEDELJA

V četrtek obhajamo god Svetega Janeza od Križa. Skupaj s Terezijo Avilsko je ustanovil skupnost bosonogih karmeličanov. Je oče mistične teologije. Janezovi spisi so ukoreninjeni v njegovi osebni izkušnji. Presekal je številne preizkušnje, vključno z mladostjo v revščini in zaporom, kamor so ga spravili njegovi redovni sobratje. Toda za Janeza je bilo sleherno trpljenje priložnost očistiti dušo os samoljubja in tako omogočiti srečanje z Božjo ljubeznijo. Eno od njegovih klasičnih del je razlaga Visoke pesmi. Terezija iz Lisieuxa je pogosto navajala njegove misli. Med njimi je tudi naslednja: »Na večer našega življenja bomo sojeni o tem kako smo ljubili.« Janez je umrl leta 1591.

V soboto je po maši spovedovanje veroučencev za božične praznike.

Kdor se želi udeležiti spovedi, ima priliko tudi v župniji Rovte, kjer bo spovedovanje na 3. adventno nedeljo od 14h do 16h.

V nedeljo se prične božična devetdnevnica. Letošnjo je napisal Aco Jerant. V devetdnevnici bomo slišali kako so božično noč doživeli kramar, ovca, Jožef, pes čuvaj, pastir, osel, pastirica in trije kralji. Za vsak dan je listek, ki ga otroci nalepite v liturgični zvezek. V nedeljo bo devetdnevnica v Hlevnem vrhu ob 17h.

Naslednjo nedeljo bodo žirovski skavtje prinesli luč miru iz Betlehema. Luč boste lahko odnesli na svoje domove.

V sredo 12. decembra bo ob 18.30 v župnišču, v Rovtah 3. srečanje za mlade o teologiji telesa. Lepo vabljeni učenci 9. razreda in srednješolci.

NEDELJA,    9.12. ob   9h … Otrin, Žirovski vrh

SOBOTA,    15.12. ob   9h … Ivana Kržič, Lavrovec, 8. dan

NEDELJA,  16.12. ob   9h … Leopold Žust, Vrh 11, obletna

Zaradi pogreba in 8. dne se

maša za … Marinko Šubic Mišič iz 6.12. prenese na 1.1.2019

in maša za … Žiga Rekarja, Hleviše 15  iz 15.12. prenese na 6.1.2019.

Hvala za razumevanje.