Oznanila 30. december 2018

sv. EMILIJANA, devica

SVETI TRIJE KRALJI, Gašper, Miha in Boltežar

DANES TEDEN: GOSPODOVO RAZGLAŠENJE – SVETI TRIJE KRALJI, slovesni praznik

V ponedeljek je 2. sveti večer, zato po stari krščanski navadi pokadite in pokropite svoje domove ter molite rožne vence.

S praznikom Marije, svete Božje Matere pričenjamo novo civilno leto 2019. Ta dan je tudi dan miru. Sveta maša bo ob 10. uri.

Po Mariji je prišlo na svet odrešenje. V glavni mašni prošnji molimo: »Naj tudi v Novem letu čutimo, da nas varuje Ona, ki nam je rodila tvojega Sina, začetnika življenja.«

V Trikraljevski akciji so koledniki zbrali 967 eurov. Vsem sodelujočim in vsem darovalcem se lepo zahvalim.

Z gospodom Janezom se zahvaljujeva tudi za darovanje, ki je bilo na božič za oba duhovnika. Bog povrni.

V nedeljo obhajamo praznik Gospodovo razglašenje ali Svete tri kralje, katerim je posvečena župnijska cerkev. To nedeljo je romarski shod in darovanje za cerkev.

Pri maši je blagoslov vode za kropljenje.

Otroci to nedeljo prinesite k jaslicam v cerkev svoje šparovčke, v katere ste zbirali svoje denarne darove v adventni akciji: »Otroci za otroke.«

NEDELJA,                        30.12. ob   9h … Stričkovi, Račeva

TOREK-Novo leto,     1.1. ob  10h … Marinka Šubic Mišič