Oznanila 17. marec 2019

sv. TURIBIJ IZ MONGROVEJA, škof

sv. KATARINA ŠVEDSKA, redovnica

Danes teden: 3. POSTNA NEDELJA

V torek, na god svetega Jožefa pričenjamo »Teden družine« ki traja do praznika Gospodovega oznanjenja Mariji (25.3.). Teden je namenjen družinam z majhnimi otroki, ki jim je namenjeno prav letošnje pastoralno leto. Vsaka pot v veri se začenja z majhnimi koraki.

V soboto, 23.3. je v Zavodu Svetega Stanislava v Šentvidu nad Ljubljano srečanje članov ŽPS-ja II. in IV. arhidiakonata. Srečanje bo potekalo v času od 9h do 13h ure pod geslom: »Kaj pomeni biti Cerkev?« Sledilo bo delo po skupinah.

Na 3. postno nedeljo je pri maši nabirka namenjena za semenišče.

Svetega Jožefa častimo kot varuha družin. Ves se je daroval v služenju Jezusu in Mariji. Njegov značaj je bil preizkušen  nenehnih težavah: Pot v Betlehem, beg v Egipt, izguba in srečanje z »izgubljenim« otrokom v Jeruzalemskem templju. Jožef in Marija sta ustvarila edinstveno »domačo cerkev«, ki je Jezusu zagotovila varstvo in vzgojo. Ker je umrl v Jezusovem in Marijini navzočnosti, je Jožef priprošnjik za srečno smrt.

NEDELJA,   17.3. ob  9h … Vinko Sedej, obletna, Vrh 6

TOREK,       19.3. ob 16h … Jožefa Nagode, Račeva

SOBOTA,     23.3. ob   9h … v dober namen (Rovte)

NEDELJA,   24.3. ob  9h … Marija Alič, Lavrovec 9