Oznanila 14. julij 2019

Oznanila Vrh 14.7.-21.7.2019 15. NEDELJA MED LETOM

1. NEDELJA MED LETOM, 14. JULIJ 2019

sv. BONAVENTURA, škof in cerkveni učitelj;

GOD KARMELSKE MATERE BOŽJE;

sv. ALEŠ, spokornik, Hedvika Poljska, kraljica;

sv. FRIDERIK  (Miroslav), škof in mučenec;

sv. JUSTA, mučenka;

sv. MARJETA ANTIOHIJSKA, devica in mučenka;

sv. LOVRENC iz Brindisija, duhovnik in cerkveni učitelj;

Danes teden: 16. NEDELJA MED LETOM – KRIŠTOFOVA NEDELJA

V ponedeljek obhajamo god škofa in cerkvenega učitelja svetega Bonaventura. Rodil se je okoli leta 1221 v italijanski Toskani. V red Frančiškovih manjših bratov je vstopil leta 1243. Kot generalni predstojnik je v času širjenja uspešno utrdil redovno skupnost. Bil je visoko izobražen učitelj in kardinal nadškof, vendar je živel v ponižnosti, uboštvu in iskreni predanosti Kristusu. O njem se je ohranila pridiga o tem, kako so papeški legati v redovno hišo v Firencah Bonaventuri prinesli kardinalski rdeči klobuk. Bonaventura je ravno takrat pomival posodo. Zaradi poslušnosti redovnemu vodilu je najprej končal s pomivanjem posode in šele nato sprejel visoki obisk. Umrl je leta 1274 in je bil razglašen za cerkvenega učitelja leta 1588.

Na  Krištofovo nedeljo je po maši pred cerkvijo blagoslov avtomobilov. Darovi ob blagoslovu so namenjeni za »MIVO«, misijonarska vozila našim misijonarjem. Že v naprej Bog plačaj za darove, ki jih boste namenili za to.

Sv. Krištof, zavetnik šoferjev in popotnikov prosi za nas!

Na to nedeljo se bomo z mašo spomnili pokojnega duhovnika, rojaka Ivana Raztresena, ob 100-letnici njegove nove maše. Bil je žrtev komunističnega režima.

Danes in ta teden so z nami skavtje iz Tolmina, naslednji teden pa bodo v župnišču letovali skavtje iz Ajdovščine.

NEDELJA, 14.7. ob 9h … + Silvo Božnar, Hlevni vrh 13

SOBOTA,  20.7. ob 9h … + iz družine Bogataj – Kajtanovi, Račeva