Oznanila 25. oktober 2020

Oznanila Vrh 26.10.-1.11.2020 _30. NEDELJA MED LETOM-25.10.2020-Žegnanjska nedelja

1. NEDELJA MED LETOM – ŽEGNANJSKA NEDELJA – OBLETNICA POSVETITVE CERKVE,

25.  Oktober 2020

LUCIJAN, mučenec

SABINA, mučenka

sv. SIMON in JUDA TADEJ, apostola

blaženi MIHAEL RUA, duhovnik

MARCEL, mučenec

BOLFENK (Volbenk), škof

VIGOR, škof; VSI SVETI

Danes teden: VSI SVETI, ZAPOVEDANI PRAZNIK in 31. NEDELJA MED LETOM

V sredo obhajamo god svetega Simona in Juda Tadeja, apostolov. Bila sta dva izmed dvanajsterice, ki ju je Jezus izbral v vodstvo Cerkve. Izročilo navaja, da je po binkoštih Simon oznanjal evangelij v Edesi in Juda v Egiptu. Apostola sta se naposled srečala v Perziji, kjer sta istega dne doživela mučeniško smrt. »Naš Gospod je določil nekatere može, da svetijo kakor svetilke in oddajajo svojo svetlobo nad vsako deželo. Ti sveti možje so postali stebri in opore resnice, o katerih je Jezus dejal, da jih pošilja enako, kot je Oče poslal njega« (sveti Ciril Aleksandrijski).

Nedeljske maše darujejo g. Janez Celar v farni cerkvi brez občestva vernih, sobotne maše pa privatno v Ljubljani.

Po nedeljski sveti maši je med 9:30 in 10:00 uro mogoče prejeti sveto obhajilo pred oz. v farni cerkvi. To nedeljo in na praznik Vseh svetih pa je v istem času možno opraviti tudi sveto spoved.

Običajnih molitev za rajne v cerkvi in na pokopališču ne bo. G. Janez Celar bo blagoslovil grobove po praznični maši.

Sveta maša na Vse svete bo ob 10. uri in če bodo epidemiološke razmere v naši okolici dovoljevale jo bomo poskušali prenašati preko Zoom-a, tako kot smo maše prenašali v pomladanskem času. Če bo organiziran prenos po spletu boste od petka dalje na spletni strani župnije imeli na voljo podatke za dostop.

Vabimo k molitvi rožnih vencev za rajne po vaših domovih.

NEDELJA,    25.10.  ob  9h  + Marijana Žust, Hleviše 16

SOBOTA,      31.10.               + starši Kogovšek, Žirovski vrh 1, dano iz Rovt

NEDELJA       1.11.  ob 10h  + Leopoldina in Stanislav Kokelj, obletna, Vrh 14