Oznanila 12. september 2021

Oznanila Vrh 12.9.-19.9.2021 _24._NEDELJA_MED_LETOM (1)

1. NEDELJA MED LETOM – NEDELJA MLADIH, 12. september 2021

sv. JANEZ ZLATOUSTI, škof in cerkveni učitelj

POVIŠANJE SVETEGA KRIŽA, praznik

ŽALOSTNA MATI BOŽJA, god

sv. KORNELIJ, papež in CIPRIJAN, škof in mučenec

sv. ROBERT BELLARMIN, škof in cerkveni učitelj

sv. JOŽEF KUPERTINSKI, duhovnik, STIČNA MLADIH

sv. JANUARIJ, škof in mučenec

Danes teden: 25. NEDELJA MED LETOM NEDELJA SVETNIŠKIH KANDIDATOV: BARAGA, GNIDOVEC, VOVK, MAJCEN, STRLE, MAHNIČ

V torek obhajamo praznik Povišanja svetega Križa. Ta  izhaja iz resnice, da »razen križa na svetu ni nobenih drugih stopnic, po katerih se lahko povzpnemo do nebes« (sv. Roza iz Lime). Na križu nas je Kristus rešil pred večno smrtjo. Na križu nas je odkupil od naših grehov in nam prislužil vse milosti, ki jih sprejemamo v zakramentih. Vsakoletno poveličevanje  svetega križa nas sredi trpljenja opogumlja in nam zagotavlja, da trpljenje ni znamenje, da nas je Bog zapustil, temveč znamenje, da nas vabi v globlje združenje z Odrešenikom. Zato se »kristjani prepoznavajo kot ljudstvo pod znamenjem križa. Križ je znamenje njihovega odrešenja; je njihov prapor, njihov simbol, njihov grb, njihovo znamenje in njihova slava« (Thomas Howard). Praznik je povezan tudi z godom Žalostne Matere Božje, ki ga obhajamo v sredo. Marija je bila deležna Jezusovega trpljenja. Stala je ob vznožju Jezusovega križa in bo ostala tudi ob vznožju našega. Vsakič, ko se ozremo k naši Žalostni Gospe, smo lahko prepričani, »da imamo mater, ki je z nami, ki nas varuje, spremlja nam pomaga zlasti v težkih in hudih časih« (papež Frančišek).

V soboto 18. septembra pričnemo z rednim veroukom.

Na 25. nedeljo med letom je v Hlevnem vrhu romarski shod. Ob tej priliki bo maša ob 10. uri, pri kateri bo blagoslov vseh treh obnovljenih oltarjev. Sveto mašo bo vodil in daroval arhidiakon msgr. Franci Petrič. Če ne bo dežja bo sveta maša pred cerkvijo. Po maši bo darovanje za kritje stroškov obnovljenih oltarjev. Sledi druženje in pogostitev za vse zbrane. Lepo vabljeni, da se skupaj poveselimo in zahvalimo za uspešno opravljeno obnovo.

NEDELJA, 12. 9. ob  10 h + Vida Bogataj, obletna, Račeva

SOBOTA,   18. 9. ob    9 h + Gabrovšek in Logar, Vrh 15