Ministrantski dan – sobota 10. september

Na molitveni dan za nove duhovne poklice smo imeli ministranti svoj dan. Obiskali smo Marijino svetišče na Brezjah, kjer smo pri sveti maši, ki jo je daroval ob somaševanju mnogih slovenskih duhovnikov nadškof Stanislav Zore, prosili za svetost in stanovitnost duhovnikov ter za nove duhovne poklice. Po sveti maši smo se odpravili proti Bledu. S pletnjo smo se zapeljali na Blejski otok. Po dvakratnem vzponu po stopnicah na vrh otoka nam je le uspelo ugotoviti, koliko stopnic vodi do cerkvice posvečene Marijinemu Vnebovzetju. Ob povratku na obalo smo od prijaznega pletnarja izvedeli drobne zanimivosti. Okrepčali smo se še z okusno pico in jo v popoldanskih urah veselo mahnili proti domu.

Zahvala Mojci, Sandiju, Mihi ter župniji, ki so nam omogočili čudovit ministrantski dan.

Še nekaj fotografij